GRS slider

ترس از سخنرانی و صحبت در جمع یکی از رایج ترین ترس های است که اکثر افراد با آن درگیر هستند و از آن به عنوان یکی از بزرگترین موانع کسب مهارت سخنرانی و صحبت در جمع یاد می کنند. برای رفع این ترس اولین قدم شناخت آن است. در این ویدئو شما را با این ترس بیشتر آشنا خواهیم کرد.

متن این ویدئو را در زیر بخوانید:


به نام خدا
سلام من علی رضوانی تبار (کلیک کنید) هستم، مدرس فن بیان. خیلی خوشحالم که با یک فایل ویدئویی آموزشی دیگر همراه شما هستم. بهانه اصلی ضبط این ویدئو نتایج یک تحقیق هست. سال 1973درآمریکا تحقیقی با این سؤال که آمریکایی ها از چه چیزی می ترسند انجام شد. سه هزار نفردر این تحقیق شرکت کردند و نتایج این تحقیق بسیار جالب بود.
Glossophobia! نام علمی ترس از سخنرانی و صحبت کردن در جمع. بله اولین ترسی که این سه هزار نفر به آن رای دادند، ترس از سخنرانی در جمع بود و همانطوری که در نمودار مشاهده می کنید 41 درصد از این افراد در رابطه با ترس از سخنرانی صحبت کردند و آن را به عنوان اولین ترس خودشان عنوان کردند. جالب تر این که در این رتبه بندی مرگ رتبه ششم را به خودش اختصاص داده بود.
نتایج این تحقیق را می توانید در سه سایتی که اینجا برایتان نوشتم سایت tmvision.org ،ibm.com و bizcommunity.com مشاهده کنید.
اما کاری به این تحقیق ندارم. دیدن نتایج این تحقیق این سؤال را به ذهن من آورد تا از شما بپرسم:


آیا شما هم از Glossophobia یا همان ترس از سخنرانی رنج می برید؟
آیا شما هم وقتی می خواهید صحبت کنید در مقابل یک جمعی یا سخنرانی کنید این قدر می ترسید؟


اگر اینطور هست نگران نباشید.


دو خبر خوش برای شما دارم...
یک این که تمام سخنرانان بزرگ حتی همین الآن که حرفه ای هم هستند از این ترس رنج می برند و مقدار یا درصدی از این ترس را دارند اما آنها می دانند چگونه این ترس را کنترل کنند. پس این ترس کنترل شدنی است.
خبر خوش دوم، تمامی مهارت های لازم برای کنترل ترس از صحبت در جمع و ترس از سخنرانی کاملا اکتسابی است. یعنی همانطوری که شما دوچرخه سواری را یاد می گیرید یا رانندگی را یاد می گیرید با انجام تمرین می توانید یاد بگیرید چگونه از ترس از سخنرانی و صحبت در جمع جلوگیری کنید و آنرا به حد اقل برسانید. من قصد دارم در چند فایل آموزشی به دلایل مختلف ترس از سخنرانی و صحبت در جمع بپردازم تا قبل از هر چیزی اول به دلایل این ترس ها را بشناسیم و بعدا بتوانیم به درمان آنها بپردازیم. پس این مطالب رو در سایت بنده دنبال کنید تا خیلی زود مشکل ترس از سخنرانی رو از خودتون دور کنید.
خیلی ممنون و متشکرم.